Náš blog

kategorie blogu

SLUSH 2017: Evropské IT na vrcholu

04.12.2017 | Lukáš Bryksa

Letos se konal již 6. ročník celosvětově uznávané konference SLUSH zaměřené na ty nejlepší Start-upy společně s potenciálními investory. Na konferenci jsme se vydali i my s naším projektem Mentem.cz, abychom si vyslechli pár zajímavých přednášek z oboru.

Na dvoudenní konferenci Slush 2017 se sešlo 17 500 návštěvníků, 2500 start-upových projektů a firem a 1200 investorů. Většina přednášek byla zajímavá a nabitá informacemi, nejvíce nás však zaujala přednáška Toma Wehmeirea, hlavy výzkumu ve společnosti Atomico, která se soustředí na nové technologie pro transformaci trhu.


Wehmeier mluvil o IT v Evropě, o tom, že na starém kontinentě je na svém vrcholu. Podle aktuální studie společnosti Atomico, investorské skupiny v oblasti IT stav, který nyní panuje v Evropě, nenajdeme nikde jinde na světě. V roce 2016 se tak v oblasti investic do společností a start-upů pocházejících z Evropy vložilo více než 19 miliard a to s rychlejší návratností než u obdobných technologických projektů v USA. A to hned 4x větší.

Evropa vede v počtu odborníků

Co je také nesmírně zajímavé, je fakt, že Evropa má navrch i v zázemí odborníků, kteří v oblasti IT pracují. V Evropě je aktuálně cca 5,5 milionu profesionálních programátorů a vývojářů, v USA zhruba o milion méně. Ostatní kontinenty pak logicky zaostávají ještě ve větším odstupu.

To znamená, že i vyhlídky pro IT společnosti v budoucnu jsou velmi dobré a  jejich cílení budou nadále více a více právě v Evropě. To také předpovídá ředitel výzkumu Atomico, pokračující evropský rozvoj a zvyšující se investice, přičemž v roce 2018 očekává dosažení další významné mety a to 20 miliard euro investovaných do technologických firem v roce 2018. Důležité pro další rozvoj bude pak zaměření se více na střední a východní Evropu, kde se stále skrývá veliký potenciál.

Pokud vás toto téma zajímavá, více informací najdete na: 2017.stateofeuropeantech.com

Lukáš Bryksa
obchodní ředitel
ZPĚT Chci Obchodní dovednosti
Lukáš Bryksa
obchodní ředitel email: lukas.bryksa@impnet.cz

Lukáš stál v roce 2009 u zrodu firmy. Často pracuje dlouho do noci nebo i o víkendech. Záleží mu totiž na vaší spokojenosti. Chce, abyste byli spokojení pořád. A ne jenom 40 hodin za týden.

Co dalšího píšu?


Chraňte si své duševní vlastnictví. Pomůžeme vám s ochrannou známkou

15.03.2017 | Lukáš Bryksa
Vlastní výrobky, patenty, služby a jiné nehmotné výsledky vaší práce můžete považovat za duševní vlastnictví. Chránit jej lze stejně jako dům nebo auto. Ochrannou známkou můžete také zabezpečit jakékoliv graficky znázorněné označení. Název vaší společnosti, výrobku nebo služby. A tím se odlišit od ostatních firem, které na trh přinášejí stejné či podobné produkty.