Slovník

Meta tagy

Meta tagy jsou umístěny ve zdrojovém kódu (v hlavičce) webu a informují o základních parametrech dané stránky. Najdete zde popis stránky, autora, typ kódování, který se ve zdrojovém kódu používá, někdy klíčová slova a další informace. Správné vyplnění META TAGS nemá již takový vliv na SEO jako dříve, nicméně i nadále je docela důležitým parametrem stránky. Z hlediska SEO se skloňují zejména následující meta tagy:

  • Meta descriptions – jedná se o krátký popis stránky. Vyplňujte relevantně k obsahu dané stránky. Délka tak 160-170 znaků. Cca, neberte to doslova.
  • Meta keywords – do tohoto meta tagu se uvádí výpis klíčových slov. Dnes již nemá smysl, neztrácejte s ním čas, nevyplňujte.
  • Meta robots – tento meta tag umožňuje zakázat robotům vyhledávačů indexování obsahu nebo sledování odkazů. Používejte jen tam, kde víte proč a jak s ním pracovat.

m

 Nejnovější články v blogu

Jak jsme zjednodušili práci společnosti Lindab díky PWA.

Společnost Lindab se stala průkopníkem využívání progresivních webových aplikací (PWA) na poli střešních staveb a stavebních komponentů. Lindab dlouhodobě toužil dát svým partnerům podrobná data o svých produktech v přehledné digitální formě. Dnes vám ukážeme, jak náš technický tým vyvinul a implementoval PWA aplikaci na míru pro Lindab, což přineslo zásadní změny v komunikaci se zákazníky a partnery.

Jak dnes může manažer využít AI v praxi?

13.11.2023 | Lukáš Bryksa
O AI již nyní existují tisíce publikací a tipů k použití. Nechceme zde kopírovat a recyklovat obehranou písničku. Pojďme si říct, kde opravdu může běžný manažer bez IT znalostí a zaměření době využít AI v praxi. S článkem mi pomohl ChatGPT 4.0, ale pouze tak z 20%, abychom se vyhnuli obecným nicneříkajícím výplním.

Umělá inteligence a knihovny CSS: Budoucnost web designu?

Ve světě moderních technologií a digitálního designu se neustále setkáváme s novými směry a inovativními trendy. Jednou z takových přelomových tendencí se stala i integrace umělé inteligence (AI) do CSS knihoven (Cascading Style Sheets). Tato integrace přináší nové možnosti pro webový design. V tomto blogovém příspěvku se zaměříme na to, jak může být AI využita pro CSS knihovny a jak může tento koncept příznivě ovlivnit budoucnost a rozvoj webového designu.

Nevíte si rady s vaším marketingem? Napište nám

* povinné pole

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů