Slovník

Core web vitals

Jedná se o klíčové metriky, které slouží k hodnocení uživatelského zážitku na webových stránkách. Tyto metriky jsou součástí větší iniciativy Google s názvem "Web Vital" a zaměřují se na tři konkrétní faktory, které mají vliv na uživatelskou zkušenost:

  1. Largest Contentful Paint (LCP) - doba načítání největšího obsahu na stránce. Ideální hodnota je do 2,5 sekundy.
  2. First Input Delay (FID) - doba, která uplyne mezi prvním interakcí uživatele se stránkou (např. kliknutí na odkaz) a reakcí stránky na tuto interakci. Ideální hodnota je méně než 100 milisekund.
  3. Cumulative Layout Shift (CLS) - množství nechtěného pohybu obsahu na stránce během načítání. Ideální hodnota by měla být menší než 0,1.
Tyto metriky se stávají stále důležitějšími pro optimalizaci webových stránek pro uživatele, a také pro zlepšení pozic v rámci vyhledávačů.

c

 Nejnovější články v blogu

Jak jsme zjednodušili práci společnosti Lindab díky PWA.

Společnost Lindab se stala průkopníkem využívání progresivních webových aplikací (PWA) na poli střešních staveb a stavebních komponentů. Lindab dlouhodobě toužil dát svým partnerům podrobná data o svých produktech v přehledné digitální formě. Dnes vám ukážeme, jak náš technický tým vyvinul a implementoval PWA aplikaci na míru pro Lindab, což přineslo zásadní změny v komunikaci se zákazníky a partnery.

Jak dnes může manažer využít AI v praxi?

13.11.2023 | Lukáš Bryksa
O AI již nyní existují tisíce publikací a tipů k použití. Nechceme zde kopírovat a recyklovat obehranou písničku. Pojďme si říct, kde opravdu může běžný manažer bez IT znalostí a zaměření době využít AI v praxi. S článkem mi pomohl ChatGPT 4.0, ale pouze tak z 20%, abychom se vyhnuli obecným nicneříkajícím výplním.

Umělá inteligence a knihovny CSS: Budoucnost web designu?

Ve světě moderních technologií a digitálního designu se neustále setkáváme s novými směry a inovativními trendy. Jednou z takových přelomových tendencí se stala i integrace umělé inteligence (AI) do CSS knihoven (Cascading Style Sheets). Tato integrace přináší nové možnosti pro webový design. V tomto blogovém příspěvku se zaměříme na to, jak může být AI využita pro CSS knihovny a jak může tento koncept příznivě ovlivnit budoucnost a rozvoj webového designu.

Nevíte si rady s vaším marketingem? Napište nám

* povinné pole

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů