Slovník

CPC

Cost per click, zkratka CPC, je v překladu cena za proklik. Jedná se o částku, kterou zaplatíte za proklik z reklamy na své stránky. V marketingu se většinou pracuje spíše s pojmem průměrná CPC, což je průměrná cena za proklik, která se vypočítá z celkových nákladů a celkového počtu prokliků.

Ve většině systémů lze nastavit maximální cenu za proklik, tedy nejvyšší částku, kterou jste ochotní za proklik na stránky zaplatit. Tato hodnota se liší dle prodávaného produktu a jeho ceny. U levnějšího zboží nebo služeb se maximální CPC většinou pohybuje v rámci jednotek korun. U dražších nebo velmi specifických produktů může být max. cena za proklik i stovky Kč.

c

 Nejnovější články v blogu

Jak připravit kvalitní newsletter

Potenciál e-mailingu si spouta firem a podnikatelů buď neuvědomuje, nebo jeho síle nechce věřit. Ať už jsou to rozesílky na týdenní, měsíční nebo kvartální bázi, mailing stále zůstává efektivním komunikačním nástrojem, jak se přiblížit svým stávajícím i potenciálním zákazníkům a rozšířit povědomí o připravovaných novinkách či akcích. Jak má ale takový kvalitní newsletter vypadat, co má obsahovat a jak jej zkrátka sestavit tak, aby zaujal a neletěl do e-koše? Přesně to jsme pro vás rozepsali v dnešním článku.

Marketplace: objevte výhody online tržiště budoucnosti

23.01.2023 | Lukáš Bryksa
Online nakupování zažívá v posledních několika letech opravdový boom. Pohodlí nákupu z domova, široká nabídka produktů, pandemická opatření - ať už za tímto nárůstem stojí kterýkoliv z faktorů, obchodníci nabízející své zboží online jsou si tohoto trendu rozhodně vědomi. Kromě proslulých e-shopů se proto pozornost začíná přesouvat na populární online tržiště, známé pod pojmem Marketplace.

Nevíte si rady s vaším marketingem? Napište nám

* povinné pole

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů