Slovník

Market place

Je internetová platforma, která umožňuje různým prodejcům nabízet své zboží nebo služby zákazníkům. Na takovýchto tržištích mohou prodávat nejen velké společnosti, ale také i drobní prodejci a jednotlivci. Na marketplace se mohou prodávat různé druhy zboží, od oblečení přes kosmetiku až po elektroniku, potraviny ale také i různé služby. Většina marketplace umožňuje uživatelům hledat zboží podle kategorií, filtrů a cenových rozmezí. Prodejci se mohou na Marketplace přihlásit, vytvořit si tam svůj účet, poté nahrát své produkty, určit si ceny a začít nabízet své zboží k prodeji.

Zákazníci mohou na marketplace nakupovat zboží z různých prodejců a porovnávat ceny a kvalitu nabízeného zboží. Většina marketplace poskytuje také zákaznickou podporu a záruku na nákup. Výhody marketplace pro zákazníky zahrnují široký výběr zboží, možnost porovnávat ceny a recenze, pohodlnost nakupování z domova a možnost vrácení zboží.

Prodejci mohou využít výhod marketplace, jako jsou snadná a levná propagace svého zboží, přístup k velkému počtu potenciálních zákazníků a možnost rychle a efektivně prodávat své zboží.

 Nejnovější články v blogu

Jak jsme zjednodušili práci společnosti Lindab díky PWA.

Společnost Lindab se stala průkopníkem využívání progresivních webových aplikací (PWA) na poli střešních staveb a stavebních komponentů. Lindab dlouhodobě toužil dát svým partnerům podrobná data o svých produktech v přehledné digitální formě. Dnes vám ukážeme, jak náš technický tým vyvinul a implementoval PWA aplikaci na míru pro Lindab, což přineslo zásadní změny v komunikaci se zákazníky a partnery.

Jak dnes může manažer využít AI v praxi?

13.11.2023 | Lukáš Bryksa
O AI již nyní existují tisíce publikací a tipů k použití. Nechceme zde kopírovat a recyklovat obehranou písničku. Pojďme si říct, kde opravdu může běžný manažer bez IT znalostí a zaměření době využít AI v praxi. S článkem mi pomohl ChatGPT 4.0, ale pouze tak z 20%, abychom se vyhnuli obecným nicneříkajícím výplním.

Umělá inteligence a knihovny CSS: Budoucnost web designu?

Ve světě moderních technologií a digitálního designu se neustále setkáváme s novými směry a inovativními trendy. Jednou z takových přelomových tendencí se stala i integrace umělé inteligence (AI) do CSS knihoven (Cascading Style Sheets). Tato integrace přináší nové možnosti pro webový design. V tomto blogovém příspěvku se zaměříme na to, jak může být AI využita pro CSS knihovny a jak může tento koncept příznivě ovlivnit budoucnost a rozvoj webového designu.

Nevíte si rady s vaším marketingem? Napište nám

* povinné pole

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů