Náš blog

kategorie blogu

Jak si vytvořit API klíč pro Google mapy?

Využíváte na svém webu funkci Google Map? Máte vloženou mapku v kontaktech nebo obecně používáte funkci mapky na webu pro rozšíření obsahu? Pak asi víte, že na začátku května došlo ke změně v Google mapách. Přístup k datům map přes API je nyní o trochu složitější. Ale jen o trochu.

Využívání Google mapy je nyní zpoplatněno. Ale nelekejte se. Dost pravděpodobně to pro vás nic moc neznamená a stále budete moci využívat data zdarma. Google vám totiž pro čerpání zobrazení map dá každý měsíc 200$. Pro menší weby toto bude bohatě stačit.


Pro to, aby vaše mapa dále fungovala, budete potřebovat tzv. API klíč. Je to něco jako unikátní ID vaší mapy (nebo map). Podívejte se v našem videu na to, jak tento API klíč pro vaše Google Mapy získáte.
Technické oddělení
programátor
ZPĚT Chci pomoci a API klíčem
Technické oddělení
programátor email: podpora@impnet.cz

Co dalšího píšu?


V čem tkví kouzlo PWA aplikací?

02.06.2022 | Technické oddělení
PWA aplikace neboli Progresivní webové aplikace zažívají v dnešní době značný boom. Není se čemu divit – jsou vcelku rychlé na vývoj, věrně kopírují podobu webu či e-shopu, jsou rychlé a podporují i offline režim. Na jakém principu PWA aplikace fungují a jak vám s nimi můžeme pomoci my?

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů