Náš blog

kategorie blogu

Případová studie: Vyvinuli jsme mobilní aplikaci pro jedničku na trhu se stínicí technikou

12.01.2022 | Lukáš Bryksa

V létě minulého roku jsme stáli před výzvou – náš klient Isotra, jeden z největších výrobců stínicí techniky na českém trhu, nás požádal, abychom pro něj vyvinuli mobilní aplikaci určenou pro konfiguraci bioklimatické samonosné pergoly Artosi. Po několika měsících vývoje a následného vylaďování detailů je aplikace na světě a je nyní ke stažení v Google Play a brzy i v App Store. Jak jsme postupovali a co plánujeme pro příště?

Fáze 1: Navržení 3D modelu

Na začátku nám klient dodal technický list a jednoduchý model pergoly navržený v AutoCADu, který byl využíván do výroby. Náš první úkol byl tedy jasný – vytvořili jsme detailní 3D model, který jsme klientovi umístili na web. Doplnili jsme jej o různé funkce jako otáčení, změnu velikosti, náklonu, polohy slunce a stínu a možnost přidat sceenové rolety. Tento model byl následně použit jako hlavní prvek pro mobilní aplikaci.

Fáze 2: Vývoj mobilní aplikace

Před samotným vývojem jsme se nechali inspirovat aplikacemi v zahraničí. Hledali jsme možné mobilní konfigurátory, které by nám pomohly s naší vizí. Nikde jsme ale nenašli přesně to, co jsme hledali. A proto jsme se rozhodli pustit se do práce po svém. Nejdůležitější pro nás totiž bylo, aby aplikace splňovala přesně to, co po ní klient požadoval a zároveň aby byla plně responzivní, s intuitivním ovládáním a uživatelsky příjemným designem.

Naše UX specialistka nejprve navrhla wireframe celé aplikace včetně veškerých funkcí, které měla aplikace splňovat. Návrh jsme předali programátorům, kteří aplikaci vyvinuli a spustili ji pro Android i iOS. Beta verzi aplikace jsme spustili během čtyř měsíců a postupně ji dolaďovali k dokonalosti. Aplikace funguje v šesti jazykových mutacích a od února 2021 je volně ke stažení.

Možnost navrhnout si pergolu na míru

A co naše aplikace uživateli umožňuje? Zájemce si může pergolu zobrazit buď v prázdném prostředí, umístit ji do fotky, nebo ji zasadit do reálného prostředí snímaného přes kameru chytrého telefonu. Člověk si tak může pergolu různě natáčet, měnit rozměry, barvy lamel či stojných noh, doplnit pergolu o screenové rolety, zobrazit si ji v různou denní dobu, aby viděl, jak mu pod ni dopadá slunce apod. To vše přímo na místě, kam se chystá pergolu v reálném světě umístit. Hotový návrh si pak může uložit, poslat si ho na e-mail, nebo poslat jako poptávku k nacenění přímo do Isotry, kde se objednávkou začnou ihned zabývat.

Souběžně s aplikací jsme vyvinuli i webový konfigurátor, který člověku umožňuje navrhnout si pergolu na míru buď v prázdném prostředí, nebo v nahrané fotce. V rámci propagace jsme pro klienta vytvořili také video představující základní vlastnosti aplikace. Klient toto představení i aplikaci samotnou aktivně využíval na letošním online veletrhu stínicí techniky.

A co dál?

Spuštěním aplikace to pro nás ale nekončí. Chystáme možnost dynamického počítání ceny, kdy by byla aplikace napojena na konfiguraci na webu Artosi, díky čemuž by se zákazníkovi ukazovala cena podle toho, jak by pergolu v aplikaci upravoval.

Aplikace v současné době nabízí jeden produkt – proto s klientem uvažujeme o rozšíření o další produkty (včetně např. venkovních žaluzií). Každopádně je už teď jasné, že jsme se s touto výzvou zdárně poprali. Získali jsme v procesu cenné zkušenosti a jsme připravení pustit se do podobných projektů s ještě větší vervou!

Lukáš Bryksa
obchodní ředitel
ZPĚT Chci vlastní aplikaci
Lukáš Bryksa
obchodní ředitel email: lukas.bryksa@impnet.cz

Lukáš stál v roce 2009 u zrodu firmy. Často pracuje dlouho do noci nebo i o víkendech. Záleží mu totiž na vaší spokojenosti. Chce, abyste byli spokojení pořád. A ne jenom 40 hodin za týden.

Co dalšího píšu?


Privacy by design v rámci GDPR postupů

08.03.2019 | Lukáš Bryksa
Nařízení Evropské unie GDPR (General Data Regulation) již máme téměř rok v běhu. V rámci tohoto nařízení existuje také praktika zvaná "Privacy by design", někdy označovaná také jako "Data protection by design". Co říká a co obnáší?

Chatbot – pomocník s umělou inteligencí

19.12.2019 | Lukáš Bryksa
I když se nejedná o žhavou novinku v rámci celosvětového ani českého trhu, mnoho firem inteligentní a pomocný nástroj chatbot ve svém podnikání ještě nepoužívá. Pojďme se podívat, kdo již chatbot v Česku používá, a jak by mohl být nápomocný i vám.

Jsme hrdými držiteli těchto certifikátů